Tag Archives: prace wykończeniowe wnętrz dolnośląskie

Punkt główny aranżacji

Każdy z nas może znaleźć różny sposób na to, aby stworzyć ciekawą aranżację wnętrza. Jedni na przykład będą tworzyć coś na podobieństwo nurtu w architekturze wnętrz. Kolejni będą inspirować się swoją własną pasją, ulubionymi kolorami czy wymarzonymi dodatkami. Jednak niektórzy nie do końca wiedzą jak chcieliby widzieć swój dom marzeń. Dlatego warto na przykład poszukać przedmiotów, które nas urzekają. Przejdźmy się po sklepach, odwiedźmy targ staroci, przeszukajmy aukcje internetowe i zapiszmy sobie co nam się najbardziej spodobało. Może będzie to na przykład wiklinowy fotel na biegunach, lampka z abażurem w folkowe wzory oraz obraz prezentujący łany zboża? To absolutnie ujmuje nasz gust. Oznacza to, że te przedmioty powinny się stać głównym punktem aranżacji rustykalnej, bo takie też cechy posiadają te dodatki. Możemy na przykład zwrócić uwagę na posrebrzany świecznik, bogato zdobioną sofę z połyskującym obiciem oraz żyrandol z kryształkami. Wtedy być może dla nas idealne będzie zastosowanie się do wnętrza w stylu glamour. Bardzo ważne jest to, aby każdy z nas wiedział, że główny punkt, który nam się spodoba, posiada takie cechy, jakie powinny posiadać również pozostałe meble. Bardzo ważne jest to, aby dobrze wybierać. Jeśli wybraliśmy za nasz główny punt szklany stolik o abstrakcyjnym, nowoczesnym kształcie, nie dobierajmy do niego sofy w stylu retro i foteli w styli vintage, bo to się mija z celem.

Witam Was bardzo serdecznie! Mam na imię Kamila i serdecznie Was zapraszam do czytania mojego bloga! Nie byłam pewna czy to dobry pomysł, aczkolwiek wypalił i jestem dzięki temu bardzo zadowolona! Dziękuję Wam bardzo, że jesteście i pozdrawiam!

Jak dobierać kolory

Dobieranie kolorów to naprawdę bardzo trudna sztuka dla niektórych. Faktem jednak jest, że naprawdę bardzo łatwo jest się tego nauczyć. Aby to pojąć, trzeba na przykład wziąć pod uwagę analizowanie już gotowych wnętrz. Wystarczy przejrzeć kilka fotografii, aby to pojąć. Poszukajmy w katalogach, w magazynach, w Internecie różnego rodzaju propozycji. Dzięki temu możemy na przykład zauważyć, że często na pierwszy plan wysuwa się kolor intensywny, a reszta jest stonowana. Na przykład w pokoju stoi żółta sofa, mają miejsce żółte zasłony, na stole stoi żółty wazon, a na podłodze żółty dywan. Reszta jest w takich kolorach jak biel, brąz czy czerń. Inną zasadą jaką możemy zauważyć jest używanie tych samych czterech kolorów stonowanych. Na przykład mamy czarną podłogę, białe meble, brązowe ściany i siwe dodatki. Kolejną zasadą jest to, że możemy połączyć ze sobą kolory, które pochodzą od tej samej barwy, ale posiadają nieco inny odcień. Na przykład ściany w pokoju są pomalowanie na kolor morelowy, natomiast aneks wypoczynkowy ma barwę grapefruitową. Do tego przełamane jest to bielą albo czernią. Każdy z nas będzie posiadał inną paletę barw. Niektórzy wybiorą zieleń, seledyn oraz biel. Inni brąz, szarość oraz błękit, a jeszcze kolejni sięgną po czerwień, żółty oraz biały. Każdy z nas może znaleźć dla siebie inne źródło inspiracji. Możemy sugerować się własnym gustem, ale także pomysłami innych osób.

Witam Was bardzo serdecznie! Mam na imię Kamila i serdecznie Was zapraszam do czytania mojego bloga! Nie byłam pewna czy to dobry pomysł, aczkolwiek wypalił i jestem dzięki temu bardzo zadowolona! Dziękuję Wam bardzo, że jesteście i pozdrawiam!