Przewodnik po rozwodzie

Wskaźniki rozwodów w Stanach Zjednoczonych są najwyższe od 1979 r. Doprowadziło to do wzrostu zapotrzebowania na prawników rozwodowych, co doprowadziło nawet do pojawienia się firm oferujących internetowe usługi rozwodowe.

Sprawia to również, że wiele osób chce dowiedzieć się więcej o tym, co wiąże się z rozwodem. Dla tych, którzy nie wiedzą, od czego zacząć, ten przewodnik zawiera wszystkie kroki, których będziesz potrzebować podczas rozwodu. Obejmie takie tematy, jak czas potrzebny, co należy zrobić wcześniej i ile to będzie kosztować.

Zawiera również listę typowych błędów popełnianych przez ludzi podczas rozwodu, a także kilka wskazówek, jak możesz ich uniknąć.

Co to jest rozwód?

Rozwód, zerwanie kontraktu małżeńskiego, to proces prawny, który ma głęboki wpływ na życie danej osoby. Rozwód zazwyczaj kończy więzi społeczne i emocjonalne między dwojgiem ludzi i może mieć długoterminowe konsekwencje dla ich relacji z przyjaciółmi, członkami rodziny i innymi bliskimi.

W Stanach Zjednoczonych każdego roku dochodzi do około 1,3 miliona rozwodów. To więcej niż 3 rozwody co 2 sekundy, według ostatnich statystyk z US Census Bureau.

Jakie są etapy rozwodu?

Rozwód to legalne rozwiązanie małżeństwa. Ten proces składa się z różnych etapów, o których należy pamiętać, aby odpowiednio zaplanować.

Pierwszym etapem jest Separacja. Dzieje się tak, gdy jeden z małżonków chce zakończyć małżeństwo, a drugi małżonek zgadza się, że powinno ono również się zakończyć, ale bez żadnego postępowania sądowego.

Drugim etapem jest separacja prawna, która ma miejsce, gdy jeden z małżonków chce zakończyć małżeństwo, a drugi się na to nie zgadza.

Trzecim etapem postępowania rozwodowego jest umowa rozwodowa lub orzeczenie rozwodowe, które następuje po tym, jak jeden z małżonków pomyślnie wniósł o rozwód w sądzie.

Jak uzyskać niedrogiego prawnika, który będzie reprezentował Cię w rozwodzie

Wiele par, które decydują się na rozwód, chce uniknąć kłopotów i kosztów związanych z zatrudnieniem prawnika od rozwodów. Ale wiele osób nie wie, jak znaleźć taniego prawnika, który ma kwalifikacje i może reprezentować ich w sądzie, a jeśli tak, to nie wiedzą, jak znaleźć takiego prawnika w swojej okolicy.

Pierwszym krokiem jest wyszukanie hasła „tanie prawnicy rozwodowi X” z Twoim miastem jako parametrem X. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich lokalnych prawników z tą specjalnością, których można wynająć. Następnym krokiem jest po prostu telefon lub e-mail do tych prawników i zapytanie ich o stawki i oferowane usługi, abyś mógł lepiej zorientować się w swoich opcjach i podejściach. Warto też pamiętać o sprawdzeniu i podrównanie opinii tych prawników dostępnych w internecie.