Wady pracy komornika

Nie istnieje praca idealna. Nie da się wynaleźć takiego miejsca pracy, które nie miałoby absolutnie żadnych wad, bo takie miejsce po prostu najzwyczajniej w świecie nie istnieje. Wszystko ma swoje dobre i złe strony. Praca komornika też je posiada, mimo iż akurat w jej przypadku tych dobrych stron jest nieco więcej. Dzisiaj omówimy ją sobie jednak w kontekście tego, co w niej negatywne. Każdy przyszły lub potencjalny komornik powinien bowiem wiedzieć, na co się pisze i z czym najprawdopodobniej przyjdzie mu mieć do czynienia w niedalekiej przyszłości.

Ten typ pracy jest przede wszystkim trudny. Trudny w szerokim znaczeniu tego słowa, gdyż trudności w przypadku pracy komornika powiązane są i ze zmieniającym się miejscem pracy, i z ciągłym kontaktem z innymi ludźmi, i z wystawianiem się na naprawdę niełatwe sytuacje i ciężkie do przetrawienia emocje. Tylko nieliczni będą w stanie temu sprostać. Osoba, która w życiu kieruje się swoimi emocjami, raczej nie poradzi sobie na stanowisku komornika, a nawet jeśli jakimś cudem zacznie na nim pracować, najprawdopodobniej i tak szybko zmieni swoje plany.

Te trudne sprawy, którymi od czasu do czasu zajmuje się każda kancelaria prawnicza, od czasu do czasu bywają natomiast tak trudne, że stają się wręcz… niebezpieczne. Niestety ale tak to wygląda. Spotkania z dłużnikami rzadko kiedy są przyjemne i lekkie do przejścia, bo w większości przypadków towarzyszą im skrajne emocje, oczywiście te negatywne, które sporadycznie przeradzają się w agresję – czy to słowną, czy to nawet fizyczną. Prawdopodobnie to właśnie sprawiło, że zawód komornika jest wykonywany głównie przez mężczyzn. Mimo wszystko przedstawiciel płci męskiej jest w stanie lepiej poradzić sobie w takiej sytuacji niżeli drobna kobieta.

Wszystkie te trudy i bolączki są jednak solidnie wynagradzane, dlatego jeśli chodzi o kwestie finansowe, akurat komornicy nie mają na co narzekać. Osiągają naprawdę niezłe pensje. Zawsze mogą też na bieżąco je podwyższać, rozwijając swoje kariery.

1 thought on “Wady pracy komornika

  1. Stąd się bierze znieczulica u komorników. Muszą oni radzić sobie z trudnymi ludźmi, obelgami i dramatami ludzkimi.

Comments are closed.